EFFECTUS veleučilište: Panel rasprava o utjecaju tehnologije na mentalno zdravlje djece i adolescenata
S brzim tehnološkim napretkom nameće nam se i nezaobilazno pitanje – kako on utječe na mentalno zdravlje mladih, na njihov psihički, fizički i socijalni razvoj? S kojim se rizicima mladi suočavaju i kako se nose s posljedicama (prekomjernog) korištenja digitalnih uređaja i medija? Kako se s istim problemom nose roditelji, nastavnici i stručnjaci? Utječe li tehnologija na agresivnost, nedostatak empatije, asocijalno ponašanje? Što je dismorfija i poremećaj opsesivne usporedbe i jesu li mladi danas ovisni o lajkovima? Koji su rizici i posljedice korištenja tehnologije i kako pomoći mladima i njihovim roditeljima? Kako se društvo nosi s negativnim utjecajem tehnologije općenito, s naglaskom na mlađim dobnim skupinama i može li umjetna inteligencija pomoći u ublažavanju štetnih posljedica?
Ovo su samo neka od brojnih zanimljivih pitanja o ovoj iznimno važnoj temi, a odgovore na njih dat će nam sudionici panel rasprave „Mentalno zdravlje mladih u digitalnom dobu”, koja će održati 23. travnja u 17:00 sati u dvoranama Kornati i Brijuni na Effectus veleučilištu, Kennedyjev trg 2.”
Panelisti:
Magistra socijalne pedagogije Sonja Jarebica bogato profesionalno iskustvo stekla je u radu s djecom i mladima s problemima u ponašanju. Svoj je rad usmjerila ka sprječavanju ili ublažavanju socijalnih problema djece i mladih, djelujući u smjeru poticanja pozitivnih promjena u ponašanju i uvjetima, u kojima odrastaju i razvijaju se.
Uz znanstveno-nastavni rad, izv. prof. dr. sc. Tea Vukušić-Rukavina radi kao psihijatar u Multidisciplinarnom savjetovalištu za strane studente Medicinskog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu. Tijekom svoga znanstveno-stručnog rada sudjelovala je u brojnim domaćim i međunarodnim projektima, objavila je više od 100 javno-zdravstvenih, stručnih i znanstvenih radova, od kojih su 26 objavljeni u međunarodno indeksiranim časopisima.
Magistra dječje i adolescentne psihijatrije te diplomirana socijalna radnica Andreja Radić u Nastavnom zavodu za javno zdravstvo „Dr. Andrija Štampar“, bavi se mladima koji konzumiraju psihoaktivne tvari ili imaju poteškoća u području ponašajnih ovisnosti, kao i onima koji imaju poteškoća u području mentalnog zdravlja.
Prim. doc. dr. sc. Vanja Slijepčević Saftić, specijalistica je pedijatrije, subspecijalistica dječje neurologije i ravnateljica je Poliklinike za zaštitu djece i mladih Grada Zagreba. Članica je tima za Akcijski plan za prevenciju vršnjačkog nasilja u Gradu Zagrebu. Često ističe da je tijekom svakodnevnog, stručnog rada zamijetila da u značajnog broja djece s neurorazvojnim odstupanjima, okolišni činitelji imaju značajnu ulogu.
Sociololog i autor desetak knjiga iz područja popularne psihologije i duhovnosti Bruno Šimleša, petnaestak godina pomaže oboljelima od raka, da se nose sa svim izazovima. U svojim se javnim istupima često osvrće na zaključke brojnih znanstvenih istraživanja, koja dokazuju utjecaj uma na tijelo. Njegovih je 10 knjiga prodano u više od 250.000 primjeraka, a najprodavanije su Ljubavologija i Škola života.
Ulaz je slobodan, a prijaviti se još uvijek možete na poveznici https://forms.gle/1sr9c9odnmQ459AD8
POSTANI NAŠ STUDENT
Ispuni obrazac i kontaktirat ćemo te za više informacija
PRATI NAS